европско знаме

Европската комисија исплати 50 милиони евра финансиска помош за Северна Македонија

Ова е прва транша од тековната програма за макрофинансиска помош (МФП) за земјата

Прочитајте повеќе

бензин дизел бензинска горива

Горивата од ноќеска поевтинуваат

Дизелот ќе поевтини за половина, а бензините за денар и половина Малопродажните цени на нафтените …