Фон дер Лајен пристигна во Скопје „во клучен момент за евроинтегративниот процес“

Со нетрпение очекуваме да ви посакаме добредојде вам, на вашиот уникатен идентитет и вашиот јазик, македонскиот јазик, напиша фон дер Лајен по средбата со претседателот Пендаровски

Прочитајте повеќе

Ковачевски – О’Брајан: Северна Македонија е пред клучен момент да ги осигура европските перспективи

Претседателот на Владата, Димитар Ковачевски, денеска одржа тет-а-тет средба со помошникот државен секретар на САД …