Франција: Опасно себепреценување на Макрон

Франција: Опасно себепреценување на Макрон

Тоа што претседателот на Франција по европскиот избори веднаш го распушти парламентот и распиша предвремени избори е показател дека има изгубено допир со реалноста.

Извор: DW

Прочитајте повеќе

О’Брајан и Лајчак разговараа за ситуацијата на Западен Балкан

О’Брајан и Лајчак разговараа за ситуацијата на Западен Балкан

Помошникот државен секретар на САД за европски и евроазиски прашања Џејмс О’Брајан и специјалниот пратеник …