Денеска и утре многу топло со температури до 40 степени, од петок заладување

Денеска и утре многу топло со температури до 40 степени, од петок заладување

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло, со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен, а наместа повремено засилен ветер од југозападен правец. Дневната температура ќе се движи во интервалот од 27 до 39 степени, а УВ индексот ќе биде 8.

До четврток ќе се задржи сончево и многу топло време, а најтопло ќе биде во среда кога дневната температура наместа ќе достигне 40 степени. Промена на времето со локален пороен дожд, грмежи и пад на температурата се очекува во петок.

Прочитајте повеќе

О’Брајан и Лајчак разговараа за ситуацијата на Западен Балкан

О’Брајан и Лајчак разговараа за ситуацијата на Западен Балкан

Помошникот државен секретар на САД за европски и евроазиски прашања Џејмс О’Брајан и специјалниот пратеник …