Гир: По уставните измени, нема да има други дополнителни одлуки на европскиот пат

Јас навистина многу се надевам дека ќе биде можно да се усвојат уставните измени, зошто верувам дека местото на оваа земја е во Европската Унија и сакаме да ни се приклучите што е можно поскоро, рече евроамбасадорот Гир

Прочитајте повеќе

Повеќе од 30.000 починати во Газа, најголем дел се жени и деца

Во своето дневно ажурирање во четвртокот, Министерството соопшти дека во последните 24 часа биле убиени …