Десетици македонски граѓани од Израел се вратија дома

По неколку дена неизвесност, десетици македонски граѓани коишто беа евакуирани од кризните региони во Израел, со чартер лет попладнево се вратија дома.

Извор: DW

Прочитајте повеќе

Средба Битиќи – Смит: Обединетото Кралство и Северна Македонија имаат одлични економски односи и голем потенцијал за развој

Заменик-претседателот на Владата задолжен за економски прашања, координација со економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи …