Гори поранешната фабрика „Треска“, голем облак чад над Скопје [Галерија]

Гори поранешната фабрика „Треска“, голем облак чад над Скопје [Галерија]

Попладнево изби голем пожар во кругот на поранешната фабрика за мебел „Треска“. Голем облак чад се издига над Скопје.

Гори поранешната фабрика „Треска“, голем облак чад над Скопје [Галерија]
Фото: Мета.мк

Пожарот веќе се гасне со екипи и возила на скопската Противпожарна бригада, а на местото има и полиција.

Повеќе информации наскоро.

Прочитајте повеќе

полиција полицајци

Двајца полицајци се сомничат дека примиле поткуп за да не констатираат сообраќаен прекршок

Тие се сомничат дека на 04.07.2024 околу 23.00 часот на ул.„Даме Груев“ во Скопје, при …