Граничен премин „Богородица“: За влез во Грција се чека до 45 минути

Од Автомотосојузот на Македонија информираат дека интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На граничните премини задржувањата за влез и излез од државата се во интервал од 30 до 45 минути.

На граничните премини нема подолги задржувања за влез и излез од државата, освен на граничниот премин Богородица каде времето на чекање е околу 45 минути.

Прочитајте повеќе

Судски совет

Весна Дамева е новата претседателка на Судскиот совет

За нова претседателка на Судскиот совет е избрана Весна Дамева со 10 гласа „за“ и …