кривичен суд

Гужва во Кривичниот суд – денеска нови рочишта за „Таргет-Тврдина“, „Тарифа“, „Топлик“ и „Триста“

Во Кривичниот суд во Скопје за денеска се закажани нови рочишта за предметите „Таргет-Тврдина“, „Тарифа“, „Топлик“, како и повторената постапка за „Триста“ на СЈО.

Меѓу другите, на обвинителната клупа ќе седнат поранешниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески, екс генералниот директор на АД „ЕЛЕМ“, Дејан Бошковски и некогашниот помошник министер за внатрешни работи, Ѓоко Поповски.

Прочитајте повеќе

Ескобар: Добивме уверување од ВМРО-ДПМНЕ дека ќе останат посветени на европскиот пат

Ескобар: Добивме уверување од ВМРО-ДПМНЕ дека ќе останат посветени на европскиот пат

Очекуваме дека Северна Македонија ќе продолжи по европскиот пат, кажа заменик-помошникот секретар на САД во …