И денеска сончево време со температура до 29 степени

Продолжува сончевото и топло време, невообичаено за овој период од годината. И во следните денови дневната температура ќе се движи во интервалот од 20 до 29 степени, а минималната температура од 1 до 9 степени Целзиусови.

Прочитајте повеќе

Дневната евтина струја се враќа утре за околу 200.000 домаќинства

Од утре од 13 до 15 часот домаќинствата ќе имаат на располагање и плаќаат дневна …