Израелска копнена офанзива во Газа: Почнува урбана војна

Израелска копнена офанзива во Газа: Почнува урбана војна

Офанзивата на Израел против Хамас во Појасот Газа влегува во нова фаза: во борбите од куќа до куќа се очекуваат големи жртви за двете страни – и за палестинските цивили.

Извор: DW

Прочитајте повеќе

Владата подготвува закон, Унгарците „во прашалници“ за милијардата од Орбан за Мицкоски

Владата подготвува закон, Унгарците „во прашалници“ за милијардата од Орбан за Мицкоски

Премиерот Мицкоски најави 250 милиони евра од кредит од Унгарија за бизнисот, македонските стопанственици го …