Најголемата евакуација во историјата на Грција – во пламен грчките острови Родос, Крф и Евија

На видеата на социјалните мрежи се гледа како пламените го зафаќаат и познатиот туристички остров Крф – чад и портокалова магла буквално го покриваат небото. Пожарот избил на северниот дел на островот, кој е популарен кај британските туристи

Прочитајте повеќе

Од француски воз била украдена торба со безбедносни планови за Олимпијадата во Париз

Инженерот кажал дека неговиот службен компјутер и двата USB-стикови содржеле чувствителни податоци во врска со …