време облачно студено

Наутро студено за овој дел од годината, преку денот сончево со мала до умерена локална облачност

Времето утрово е студено за овој дел од годината, преку денот ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност претежно во северните делови.

Ќе дува слаб до умeрен ветер од јужен правец, само во западните делови ветерот ќе е западен и повремено ќе засилува.

Во Скопје, сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умeрен ветер од југоисточен правец.

Во текот на работната седмица ќе биде стабилно со студени утра и со дневни температури кои ќе бидат под просекот за овој дел од годината.

Денес во поголемиот дел од земјата ќе дува повремено засилен јужен, а во западните делови западен ветер кој ќе засилува.

Потоа до четврток ветерот повремено преку денот ќе засилува и ќе е северен.

Краткотрајно во попладневните часови претежно во планинските делови ќе има услови за појава на краткотраен дожд.

 

Прочитајте повеќе

Вакцини

Дали на Македонија и се заканува и епидемија на морбили?

Големиот процент на невакцинирани деца ја враќа опасноста од ширење на заразни болести. СЗО предупредува …