Неколку силни земјотреси утрово ја погодија Албанија

Силен земјотрес со јачина од 5.3 степени утрово ја потресе Албанија. Земјотресот бил со епицентар во Корча, а траел цели 10 секунди, а албанските медиуми јавуваат за значителни материјални штети. Земјотресот бил почуствуван и во Струга, Охрид и Ресен. Утринава биле регистрирани вкупно 5 земјотреси, а тлото и натаму не се смирува.

Прочитајте повеќе

сад кина

САД го соборија спорниот кинески балон кој прелетуваше над американска територија

На висока надморска височина над Атлантскиот Океан, САД го собори џиновскиот кинески балон за кој …