запалено возило

Утринава во Прилеп опожарено уште едно возило

Соопштение од СВР Битола
На 25.03.2024 околу 04 часот во ОВР Прилеп, Б.Н.(30) од Прилеп пријавил дека било опожарено неговото патничко моторно возило „ренџ ровер” со прилепски регистарски ознаки, паркирано пред неговата куќа во Прилеп. Пожарот е изгаснат од страна на Територијалната против пожарна единица Прилеп.
Повредени лица нема. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Прочитајте повеќе

Во акција уапсени 17 припадници на затворска полиција

Во акција уапсени 17 припадници на затворска полиција

Седумнаесет припадници на затворската полиција се уапсени во голема полициска акција, информираат од Обвинителството за …