Груевски

Новачевски во „Плацови на Водно“ призна дека Груевски преку него ја основал фирмата „Сирах инженеринг“

На денешното рочиште обвинителката Лиле Стефанова приложи нови докази поради што обвинетиот Сашо Мијалков побара време да биде запознаен со нив и наведе дека го задржува правото да даде одбрана до крајот на постапката

Во својство на обвинет во случајот „Плацови на Водно“, Ристо Новачевски на денешното рочиште изјави дека од позиција на премиер Никола Груевски во 2012 година преку него ја основал фирмата ,,Сирах инженеринг“, при што му напоменал оти тој ќе биде само управител и дека целата работа ќе ја води Александар Ивановски – Алек Теранова, јави МИА.

Извор: 360степени

Прочитајте повеќе

кацарска

Уставен суд: Кацарска има право да остане на функцијата

Како реакција на тоа што Судскиот совет испратил известување до претседателот на Собранието, дека уставната …