облачно време

Облачно и студено време, од четврток слаби врнежи од снег

Денеска ќе преовладува променливо облачно и студено време, попладне со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Следува период на променливо облачно и студено време. Утре локално ќе провејува слаб снег и ќе дува засилен северен ветер. Во среда ќе има преодно намалување на облачноста, а од четврток повторно повремено ќе има слаби врнежи претежно од снег. Минималната температура ќе изнесува 0д -8 до -3, а дневната од 3 до 11 степени Целзиусови.

Прочитајте повеќе

(ВИДЕО) Ковачевски: Добро е што опозицијата не е против уставни измени, нам ни треба обединета Влада за европска интеграција, не за изолација

Претседателот на Владата, Димитар Ковачевски, денеска имаше средба со претседателот на политичката партија ВМРО-ДПМНЕ, Христијан …