Облачно време со повремен дожд

Времето во нашата држава ќе биде претежно облачно и свежо, со повремен локален дожд, особено во јужните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен, а попладне од југоисточен правец. Утринската температура ќе се движи од 5 до 10, а дневната од 9 до 16 Целзиусови степени.

Во следните денови ќе преовладува претежно облачно време, со повремен локален дожд. Од недела ќе дува умерен, повремено засилен југоисточен ветер и ќе има пораст на дневната температура. Во понеделник под влијание на нов влажен бран, се очекуваат врнежи на повеќе места.

Прочитајте повеќе

МВР: Лажна е веста објавена на „Курир“ дека исчезнатото девојче е пронајдено во друга држава

Министерството за внатрешни работи ги демантира дезинформациите објавени на порталот „Курир“ дека 14-годишната В.Ѓ., за …