Облачно време со слаби врнежи од дожд и снег

Денеска ќе преовладува променливо облачно време, со повремени слаби локални врнежи од дожд во пониските, а на некои од повисоките места и на планините од снег. Ќе дува слаб до умерен, а долж Повардарието повремено засилен ветер од северозападен правец. Максималната температура ќе достигне 10 степени Целзиусови.

Прочитајте повеќе

дизел

Дизелот поевтинува за 2 денарa

Од ноќеска на полноќ, дизел горивото на бензинските станици низ земјава ќе се продава поевтино …