Вакцинирање Вистиномер

Од грип почина 45 годишна пациентка, надлежните повикуваат на вакцинација

„Се забранува посета во болница, маски да се носат и во болница и во објекти кои згрижуваат стари лица, а оние кои ќе имаат симптоми на грип, да користат маски, да избегнуваат гужви“, рече денеска д-р Александар Петличковски, претседателот на Комисија за заразни болести

Прочитајте повеќе

Венко Филипче

Д-р Филипче од Струмица: 30.000 денари просечна и 20.000 минимална пензија во следниот мандат (ВИДЕО)

„Секогаш е пријатен муабетот со пензионерите, затоа што тие се мудри, искусни и нивните совети …