Од полноќ поевтинуваат дизелот и екстра лесното масло за домаќинство

Од полноќ поевтинуваат дизелот и екстра лесното масло за домаќинство

Според одлуката на Регулаторната комисија, од полноќ се намалува цената дизелот за 2,5 денари за литар, додека цените на бензините остануваат исти.

Со тоа, литар дизел од полноќ ќе чини 82 денара, бензинот еуросупер БС-95 84 денари за литар, а литар бензин еуросупер БС-98 ќе чини 86 денари.

Со новата пониска цена, екстра лесното масло за домаќинство ќе се продава по цена од 80,5 денари за литар.

Прочитајте повеќе

Ескобар: Добивме уверување од ВМРО-ДПМНЕ дека ќе останат посветени на европскиот пат

Ескобар: Добивме уверување од ВМРО-ДПМНЕ дека ќе останат посветени на европскиот пат

Очекуваме дека Северна Македонија ќе продолжи по европскиот пат, кажа заменик-помошникот секретар на САД во …