Одмазда на САД: Воздушни напади во Сирија и во Ирак

САД бомбардирале повеќе од 85 позиции на проиранските милиции во Сирија и во Ирак. Американскиот претседател Џо Бајден најави натамошни воени акции.

Извор: DW

Прочитајте повеќе

Ковачевски: Со мерката младински додаток на СДСМ, плус 3.000 денари месечно во џебот на секој млад човек

Претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски, денеска ја посети компанијата „Киел Македонија“, во ТИРЗ зоната во …