Одржани две кола од пингпонгарската Супер лига и Прва лига за мажи

Одржани две кола од пингпонгарската Супер лига и Прва лига за мажи

Овој викенд се одржаа 11 и 12 коло од Супер лигата и Првата лига во пинг-понг во машка конкуренција за сениори. Сите натпревари се одржаа во СЦ „Борис Трајковски“ во Скопје.

Резултати од 11-то коло Супер лига мажи:

Крива Паланка 2007 – Шампион Фа 2:4

Телеком Нец 2 – Младост 96 2:4

Кочани – Берово 0:4

Работнички – Рисови 4:3

Крива Паланка – Младост 4:1

 

Резултати од 11-то коло Прва лига мажи:

Пелагонија – Астраион  4:2

Борец Тим – Телеком Нец 1:4

Вардар – Берово 2  4:1

Дебар Маало – Кратово 4:1

 

Резултати од 12-то коло Супер лига:

Берово – Работнички 4:3

Рисови – Крива Паланка 2007 3:4

Шампион Фа – Крива Паланка 1:4

Младост – Телеком Нец 2  3:4

Младост 96 – Кочани 4:0

 

Резултати од 12-то коло Прва лига:

Телеком Нец – Пелагонија 2:4

Астраион – Дебар Маало 4:0

Берово 2 – Борец Тим  4:2

Радовиш – Вардар 4:2

Прочитајте повеќе

Во изборот на најдобри велосипедисти за минатата година, бројни признанија за членовите на прилепски „Скај рајдерс бајк“

Во изборот на најдобри велосипедисти за минатата година, бројни признанија за членовите на прилепски „Скај рајдерс бајк“

На вчерашното прогласување на најдобрите велосипедисти за 2023, кое во организација на Велосипедската федерација на …