Пет загинати и 37 ранети во руски балистички напад во центарот на Чернигов

Пет загинати и 37 ранети во руски балистички напад во центарот на Чернигов

„Обична сабота, која Русија ја претвори во ден на болка и загуба. Има мртви, има повредени“, напиша украинскиот претседател Володимир Зеленски на својот Телеграм канал

Прочитајте повеќе

Виетнамска милијардерка осудена на смртна казна поради финансиска измама

Виетнамска милијардерка осудена на смртна казна поради финансиска измама

Истакната банкарска службеничка е осудена на смрт за нејзината улога во најголемиот измамнички случај во …