Поранешниот премиер Стуб е нов претседател на Финска

Поранешниот фински премиер Александер Стуб победи на претседателските избори во Финска.

Извор: DW

Прочитајте повеќе

Бајден: Блиску сме до договор за прекин на огнот во Газа

Американскиот претседател Џо Бајден синоќа изрази оптимизам дека нaскоро ќе се постигне нов прекин на …