Премиерот Заев во дводневна работна посета на Луксембург

Премиерот Заев во дводневна работна посета на Луксембург

Претседателот на Владата, Зоран Заев, денеска ќе отпатува за Луксембург каде што ќе ја предводи делегацијата на Владата во која е и министерот за финансии Фатмир Бесими.

Во агендата на посетата на делегацијата на Владата е предвидена средба со претседателот на Европската инвестициска банка Вернер Хојер, како и средба со премиерот на Луксембург, Ксавиер Бетел.

Прочитајте повеќе

Царинска управа колаж медикаменти

Царинска управа: Спречен шверц на 1,7 тони медикаменти штетни по здравјето на граѓаните

Царински службеници на влез на Меѓународен Аеродром Скопје спречија шверц на 1,7 тони медикаменти, Силденафил …