Советот на општина Прилеп ја одржува редовната 54 седница
DCIM100MEDIADJI_0019.JPG

Советот на општина Прилеп ја одржува редовната 54 седница

Советот на општина Прилеп денеска ќе ја одржи својата редовна 54 седница.

На дневниот ред на седницата која ќе се одржи онлајн, ќе се најдат повеќе прашања од интерес на граѓаните на Општина Прилеп, меѓу кои и годишната сметка на буџетот и годишниот извештај на Општина Прилеп за 2020 година, годишните сметки на основните и средните училишта во општината, како и Правилникот и Одлуката за определување на максимален износ за доделување на поединечна субвенција на дел од трошоците на граѓаниte, за купување на инвертори и велосипеди за 2021 година.

Прочитајте повеќе

сончево со облаци

Продолжува периодот на нестабилно време со пороен дожд и грмежи

Денеска ќе се задржи сончево и топло време, со мала до умерена облачност. Попладне ќе …