Претпладне сончево, кон крајот на денот врнежи од дожд

Претпладне сончево, кон крајот на денот врнежи од дожд

Денеска во претпладневните часови, ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност, а околу пладне и попладне облачноста ќе се зголеми. Доцна попладне и кон крајот на денот, почнувајќи од југозапад ќе има врнежи од дожд, на планините во западните делови ќе врне снег. Ќе дува слаб до умерен северен ветер, кој попладне во јужните делови ќе се промени во источен и југоисточен. Максималната температура ќе биде во интервал од 11 до 17 степени.

Прочитајте повеќе

Талат Џафери: Има обиди за изборен инжинеринг

Талат Џафери: Има обиди за изборен инжинеринг

Имам добиено извештаи од учесниците во изборниот процес за вознемирување во однос на обиди за …