Пролет во есен – сончевото и топло време и натаму трае

И денеска не’ очекува сончево и топло време, со слаб ветер од југоисточен правец. Температурата ќе се движи во интервалот од 22 до 30 степени Целзиусови.

Прочитајте повеќе

Министерството за правда ја започна постапката за екстрадиција на Љупчо Палевски од Турција

Соопштение од Министерството за правда по однос на барањето за екстрадиција на Љупчо Палевски од …