Променливо облачно време со пороен дожд и силен ветер

Променливо облачно време со пороен дожд и силен ветер

Под влијание на циклонска активност денес попладне, во текот на ноќта и утре времето ќе биде променливо облачно, на повеќе места нестабилно со врнежи од дожд. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со пообилен и пороен дожд, проследени со силен ветер од над 70 км/ч и појава на грмежи.
Во следните денови ќе се задржи променливо облачно време со повремен локален дожд со слаб интензитет.

Прочитајте повеќе

СДСМ: ДПМНЕ сака да не врати назад во времето на Хунзите и „Скопје 2014“

СДСМ: ДПМНЕ сака да не врати назад во времето на Хунзите и „Скопје 2014“

Соопштение за јавност на СДСМ Ништо не е променето во ДПМНЕ. На митинзите на ДПМНЕ …