време облачно студено

Променливо облачно време со врнежи од дожд

Денеска ќе преовладува променливо облачно време со локален дожд. Во западните делови од земјата на повисоките планини, ќе има повремени врнежи од снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец, со максимална температура од 18 степени Целзиусови.

Прочитајте повеќе

Да се скратат часовите поради топлото време, препорачува МОН

Да се скратат часовите поради топлото време, препорачува МОН

Одлуката на надлежните следува откако родители реагираа на социјалните мрежи и негодуваа децата да бидат …