време облачно студено

Променливо облачно време со врнежи од дожд

Денеска ќе преовладува променливо облачно време со локален дожд. Во западните делови од земјата на повисоките планини, ќе има повремени врнежи од снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец, со максимална температура од 18 степени Целзиусови.

Прочитајте повеќе

гимназуја јосип броз тито дојава за бомба

Малолетник го признал делото за една од лажните дојави за бомби во скопските училишта

Малолетник од Скопје доби кривична пријава откако признал дека минатиот месец испратил лажна дојава за …