Протести во Холандија по победата на Вилдерс

Протести во Холандија по победата на Вилдерс

Стотици луѓе во Амстердам излегоа на протести против десниот популист Герт Вилдерс, кој постигна победа на изборите во Холандија, одржани во средата.

Извор: DW

Прочитајте повеќе

Запорожје нуклеарна централа

Украинско МНР: Русија е единствената држава во светот која се обидува да украде нуклеарна централа

Ги повикуваме нашите партнери да го зголемат притисокот врз државата агресор, вклучително санкциониот притисок во …