Протести во Тел Авив откако војската призна дека убила тројца заложници во Газа по грешка

Израелскиот премиер, Бенјамин Нетанјаху ја опиша нивната смрт како „неподнослива трагедија“ и вели дека Израел жали за згаснувањето на нивните животи, додека Белата куќа инцидентот го нарече „трагична грешка“

Прочитајте повеќе

Од француски воз била украдена торба со безбедносни планови за Олимпијадата во Париз

Инженерот кажал дека неговиот службен компјутер и двата USB-стикови содржеле чувствителни податоци во врска со …