Русија ја нападна Украина со 12 „Шахед“ дронови, 10 се уништени

Противвоздушната одбрана на украинските воздухопловни сили и одбранбените сили уништиле 10 борбени беспилотни летала марка „Шахед“, велат од украинскиот Генералштаб

Прочитајте повеќе

Белорусија одржува општи избори, опозицијата повикува на бојкот

Белорусија одржува строго контролирани парламентарни избори под силно обезбедување на избирачките места и во услови …