Украина

Русија претрпува тешки загуби кај Авдивка, украинските сили со пробив кај Херсон

Украинските власти тврдат дека успеале да стекнат упориште од десната страна на реката Днипро, со што се отвора можност за нов фронт против руските сили во правец кон полуостровот Крим

Прочитајте повеќе

Многу аплаузи за Зеленски во Бундестагот-бојкот од АфД и БСВ

Многу аплаузи за Зеленски во Бундестагот-бојкот од АфД и БСВ

„Наш заеднички интерес е Путин да ја загуби оваа војна“, рече украинскиот претседател во емотивниот …