Ново претставвените Galaxy A55 5Gи A35 5G на SAMSUNG

Ви ги претставуваме Galaxy A55 5G и Galaxy A35 5G: иновации на следното ниво на Samsung за сите

Samsung ги претстави своите најнови паметни телефони, Galaxy A55 5G и Galaxy A35 5G, покажувајќи ја посветеноста на брендот за иновации за сите корисници. Овие уреди имаат најсовремени безбедносни мерки како Knox Vault и можат да се пофалат со нови можности за фотографирање инспирирани од водечките камери на Galaxy, заедно со неверојатен дисплеј што се прилагодува на околните светлосни услови.

Galaxy A55 5G воведува подобрена технологија наречена Nightography, обезбедувајќи појасни и поживописни фотографии дури и при поставки за слаба осветленост. Со напредната AI обработка на сигнали за слика (ISP), корисниците можат да снимаат неверојатни слики при слаба осветленост кои претходно не биле видени во серијата Galaxy A. И Galaxy A55 5G и Galaxy A35 5G се опремени со оптичка стабилизација на сликата (OIS) и видео дигитална стабилизација на слика (VDIS), обезбедувајќи јасни фотографии и видеа во движење.

Super AMOLED дисплеите на овие уреди нудат извонредна јасност во целосна висока дефиниција, со технологијата Vision Booster која обезбедува оптимална видливост во различни околини со осветлување. Samsung го воведува Samsung Knox Vault во серијата Galaxy A, обезбедувајќи сеопфатна заштита од хардверски и софтверски напади. Ова безбедносно решение засновано на хардвер ги штити критичните податоци, вклучително и акредитациите за заклучен екран и клучевите за шифрирање на уредите, обезбедувајќи приватност на корисникот и безбедност на податоците.

Боите кои се достапни со новите Galaxy A55 и A35

Покрај Knox Vault, серијата Galaxy A го има Samsung Knox, доверлива повеќеслојна безбедносна платформа која нуди безбеден хардвер од крај до крај и откривање закани во реално време. За подобрена заштита, функциите како Auto Blocker спречуваат неовластени инсталации на апликации и обезбедуваат безбедносни проверки на апликациите за скенирање на потенцијален злонамерен софтвер. Корисниците, исто така, имаат корист од контролната табла за безбедност и приватност, давајќи поголема контрола врз нивните податоци и Приватно споделување за безбедно споделување на приватни датотеки.

Galaxy A55 5G и Galaxy A35 5G беспрекорно се интегрираат со екосистемот Samsung Galaxy, нудејќи им на корисниците унифицирано искуство на различни уреди. Без разлика дали ќе останат активни со Galaxy Fit3 или ќе управуваат со повиците со Galaxy Buds FE, корисниците можат да уживаат во поврзувањето и удобноста без напор.

Најновите паметни телефони на Samsung ја демонстрираат посветеноста на брендот да испорача напредна технологија и исклучителни мобилни искуства на пошироката публика. За повеќе информации за Samsung Galaxy A55 5G, Galaxy A35 5G и други Galaxy паметни телефони, посетете го Samsung Newsroom.

Прочитајте повеќе

Apple iPhone 15

Apple ја претстави серијата 15 на iPhone

По неколку месеци и месеци гласини, Apple конечно ја претстави серијата iPhone 15. Добивме четири …