СДСМ: Мицкоски по нови насоки и задачи кај неговиот шеф Никола Груевски во Унгарија

СДСМ: Мицкоски по нови насоки и задачи кај неговиот шеф Никола Груевски во Унгарија

Соопштение за јавност на СДСМ

Христијан Мицкоски очигледно отишол по нови насоки и задачи кај неговиот шеф, осудениот криминалец во бегство, Никола Груевски.

Дали Груевски му ја кажа и „стратегијата“ за случајот „Плацеви на Водно“ во кој е обвинет дека правел малверзации за да стекне огромен имот во Скопје?

Уште еднаш се покажа дека единствената агенда на Христијан Мицкоски е одбрана на криминалот на Никола Груевски.

Затоа овие денови пратениците на ВМРО-ДПМНЕ во Собранието го блокираат Законот за Академија за судии и обвинители.

СДСМ: Мицкоски по нови насоки и задачи кај неговиот шеф Никола Груевски во Унгарија

Прочитајте повеќе

Филипче: Да се мобилизираме, во ваши раце е одлуката за подобра иднина

Филипче: Да се мобилизираме, во ваши раце е одлуката за подобра иднина

Интегрален говор на носителот на листата во изборната единица 4, д-р Венко Филипче, на синоќешниот …