СДСМ: Нов скандал, Мицкоски со дилер на дрога и оружје од Струга

Соопштение за јавност на СДСМ

Нов ден нов скандал со дрога.

Христијан Мицкоски е во друштво со дилер на дрога и оружје од Струга, приведен на 24.11.2023, како дел од организирана криминална група, која се занимавала со недозволена трговија со дрога и оружје.

ДПМНЕ стана гнездо на подземје и криминал со дрога.

Од политичка партија, прерасна во расад на криминални групи и гнездо на конзументи на дрога.

Со дрога беше фатен и истакна член на ДПМНЕ, соработник на Мицкоски од Пештани.

Мицкоски го гледаме во друштво како седи на иста маса со лице од Грчец уапсен за трговија со 32 килограми дрога, вредна 120.000 евра.

Мицкоски е опкружен со радикали, лица фатени со кокаин, лица што се бават со недозволена трговија со дрога и оружје.

Прочитајте повеќе

Средба Битиќи – Смит: Обединетото Кралство и Северна Македонија имаат одлични економски односи и голем потенцијал за развој

Заменик-претседателот на Владата задолжен за економски прашања, координација со економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи …