бензинска станица бензини горива

Се намалуваат цените на бензините и на дизел горивото

Новата цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 ќе биде 83 денари за литар, на ЕУРОСУПЕР БС-98 – 85,5 денари, а малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ ќе биде 73 денари

Прочитајте повеќе

О’Брајан и Лајчак разговараа за ситуацијата на Западен Балкан

О’Брајан и Лајчак разговараа за ситуацијата на Западен Балкан

Помошникот државен секретар на САД за европски и евроазиски прашања Џејмс О’Брајан и специјалниот пратеник …