Силно невреме со град и дожд околу пладне го погоди Охрид

Силно невреме со град и дожд околу пладне го погоди Охрид

Се стравува дека невремето предизвикало штети на земјоделските култури во Охридскиот регион, но општинскиот кризен штаб треба допрва да објави детали во врска со настанатите штети

Прочитајте повеќе

цук пожари

Во изминатото деноноќие регистрирани 22 пожари на отворено, осум сè уште се активни

Вкупно 22 пожари на отворено биле евидентирани во последното деноноќие, а од нив утрово се …