Сончево време со температури до 33 степени

Сончево време со температури до 33 степени

Денеска ќе преовладува сончево време со мала до умерена локална облачност. Попладне претежно во северните делови, ќе има услови за локален слаб дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен и северозападен правец. Температурата ќе се движи помеѓу 22 и 33 степени Целзиусови, а UV=8.

Прочитајте повеќе

Фридом Хаус: Назадување во владеењето на правото и борбата против корупцијата во Северна Македонија

Фридом Хаус: Назадување во владеењето на правото и борбата против корупцијата во Северна Македонија

Северна Македонија покажува назадување во владеењето на правото и борбата против корупцијата. Овие се клучните …