Српската премиерка Ана Брнабиќ утре ќе ја посети нашата држава

Српската премиерка Ана Брнабиќ утре ќе ја посети нашата држава

Претседателот на Владата, Зоран Заев утре ќе биде домаќин на делегацијата на Република, Србија предводена од премиерката Ана Брнабиќ. Посетата ќе започне со отворање на One Stop Shop на граничниот премин Табановце-Прешево.

За време на утрешната посета, српската премиерка Брнабиќ ќе оствари средба и со Претседателот на државата, Стево Пендаровски.

Прочитајте повеќе

Изборна битка во петка и шестка за две пратенички места

Изборна битка во петка и шестка за две пратенички места

Гласачите во седум избирачки места во две изборни единици ќе одлучуваат можеби и за преструктуирање …