Уапсени се сите осуммина осомничени за упадот во М-НАВ

Уапсени се сите осуммина осомничени за упадот во М-НАВ

Петтиот осомничен, кој беше во бегство, беше уапсен во саботата во обид да ја напушти државата. И тој доби мерка куќен притвор, која по жалбата на обвинителството, денеска беше преиначена во затворски притвор

Прочитајте повеќе

Експлозија во Цетиње, двајца загинати, тројца повредени

Експлозија во Цетиње, двајца загинати, тројца повредени

Во Цетиње денеска била активирана експлозивна направа при што загинале две лица, а три биле …