Украина

Украинските сили напредуваат, руските единици повторно напаѓаа цивилни цели

Најновиот успех на украинската противвоздушна одбрана се случил утрово, кога кај Бахмут е соборен руски хеликоптер Ка-52, еден од најнапредните и најсофистицирани оружја на денешницата

Прочитајте повеќе

Страв и фрустрација во Иран по нападот врз Израел

Страв и фрустрација во Иран по нападот врз Израел

Светските лидери го осудија големиот ирански напад врз Израел, а многу Иранци се загрижени дека …