Во нов руски напад загина десетгодишно момче, a 20 луѓе се повредени

Во нов руски напад загина десетгодишно момче, a 20 луѓе се повредени

Нападот се случил утрово во густо населеното централно подрачје на градот. Спасувачите го пронашле телото на момчето под урнатините

Прочитајте повеќе

Страв и фрустрација во Иран по нападот врз Израел

Страв и фрустрација во Иран по нападот врз Израел

Светските лидери го осудија големиот ирански напад врз Израел, а многу Иранци се загрижени дека …