Во Прилеп регистрирани 9 новозаболени од КОВИД-19, во самоизолација 460 лица
DCIM100MEDIADJI_0020.JPG

Во Прилеп регистрирани 9 новозаболени од КОВИД-19, во самоизолација 460 лица

Вкупниот број на евидентирани лица со коронвирус во општина Прилеп ја достигна бројката од 112, откако денеска беа регистрирани 9 нови случаи.

Во Инфективното одделение на Општата болница „Борка Талески“ хоспитализирани се 19 лица позитивни на КОВИД-19, од кои две се со потешка клиничка слика и се наоѓаат на кислородна поддршка. Три лица се во изолација, земен им е брис и се чекаат резултати.

Во самоизолација се наоѓаат 460 лица, а изминатата ноќ не се забележани прекршувања на полицискиот час.

Прочитајте повеќе

полиција полицајци

Двајца полицајци се сомничат дека примиле поткуп за да не констатираат сообраќаен прекршок

Тие се сомничат дека на 04.07.2024 околу 23.00 часот на ул.„Даме Груев“ во Скопје, при …