Во Скопје се одржа Државното првенство во пинг-понг за кадети и кадетки

Во Скопје се одржа Државното првенство во пинг-понг за кадети и кадетки

Во саботата во СЦ „Борис Трајковски“ во Скопје се одржа 30-то Државно првенство за кадети и кадетки У-15 години.

На првенството беа постигнати следниве резултати:

Мешани двојки

I место – Александар Јакимовски и Сара А. Стојановска

II место – Љупчо Треновски и Матеја Смолиќ

III место – Антонио Аврамски и Моника Стајковска, Андреј Стојановски и Фани Јованоска

Кадетки двојки

I место – Сара А. Стојановска и Фани Јованоска

II место – Моника Стајковска и Сара Ризовска

III место – Бојана Ѓузелова и Сара Чабуковска, Лена Гидалова и Матеја Смолиќ

Кадети двојки

I место – Александар Јакимовски и Андреј Стојановски

II место – Кристијан Каламадевски и Антонио Аврамски

III место – Давид Јоноски и Мартин Ристески, Трајче Маркоски и Јован Пармачки

Кадетки

I место – Фани Јованоска

II место – Сара А. Стојановска

III место – Моника Стајковска, Матеја Смолиќ

Кадети

I место – Александар Јакимовски

II место – Кристијан Каламадевски

III место – Антонио Аврамски, Дарко Китановски

Во Скопје се одржа Државното првенство во пинг-понг за кадети и кадетки

Истовремено, изминатиот викенд се одиграа и 13 и 14 коло од Супер лига и Прва лига во машка конкуренција.

Резултати од 13 коло во Супер лигата:

Телеком Нец 2 – Шампион Фа 4:1

Крива Паланка – Рисови 4:0

Крива Паланка 2007 – Работнички 1:4

Младост 96 – Берово 4:1

Кочани – Младост 0:4

Резултати од 13 коло во Првата лига:

Борец Тим – Радовиш 4:2

Вардар – Кратово 4:0

Пелагонија – Берово 2  4:1

Телеком Нец – Астраион 2:4

Прва лига 14 коло:

Радовиш – Пелагонија 2 : 4

Берово 2 – Телеком Нец 0 : 4

Дебар Маало – Вардар 0 : 4

Кратово – Борец Тим 1 : 4

Супер лига 14 коло:

Берово – Крива Паланка 2007  4 : 0

Работнички – Крива Паланка 0 : 4

Шампион Фа – Кочани 4 : 0

Младост – Младост 96 1 : 4

Рисови – Телеком Нец 2  1 : 4

Прочитајте повеќе

Супербоул: Канзас Сити ја одбрани титулата во НФЛ

Супербоул: Канзас Сити ја одбрани титулата во НФЛ

Екипата на Канзас Сити Чифс ја одбрани шампионската титула во НФЛ, откако ноќеска во Лас …