сончево со облаци

Времето денес: Сончево со мала до умерена облачност, со можност за пороен дожд и грмежи попладне

Претпладне времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од југоисточен правец, додека во попладневните часови ќе има изолирана појава на пороен дожд проследен со грмежи.

Во следните денови се очекува во попладневните часови на повеќе места да биде нестабилно со дожд и грмежи и локална појава на поинтензивни процеси во вид на невреме. Температурите ќе бидат без поголема промена.

Прочитајте повеќе

Полициска акција во затворот Идризово

Полициска акција во затворот Идризово

Во најголемиот затвор ,,Идризово” во Скопје, денеска биле извршени претреси. Од обвинителството ја потврдуваат акцијата, …