облачно

Времето денеска – облачно со локални врнежи од дожд

Денеска ќе преовладува умерено до значително облачно време, со локални врнежи од дожд и значително посвежо на северот и на заподот од земјата. На места ќе биде нестабилно со пообилен и пороен дожд, засилен ветер и појава на ретки грмежи. На планините на северозапад врнежите ќе бидат од снег. Температурата ќе се движи од 5 до 19 степени Целзиусови.

Прочитајте повеќе

Георгиев бил фатен на дело со мито, Иџет Мемети е второосомничен

Обвинителство: Врховниот судија Георгиев бил фатен на дело со мито, Иџет Мемети е второосомничен

Јавен обвинител предложи притвор само за првоосомничениот кој е затекнат при извршување на кривичното дело, …