несреќа

Жена и дете починаа во сообраќајка во крушевско, повредени уште две деца и возачот

Во автомобилот имало петчлено семејство, а управуван бил од 35-годишен жител на селото Канатларци, кој излетал надвор од коловозот кај местото викано „Студена вода“

Прочитајте повеќе

Полициска акција во затворот Идризово

Полициска акција во затворот Идризово

Во најголемиот затвор ,,Идризово” во Скопје, денеска биле извршени претреси. Од обвинителството ја потврдуваат акцијата, …